+90 216 370 08 05
GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

Yangın Söndürme

Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Arasında Halon Gazının Yasaklanması İle Ön Plana Çıkan Yangın Söndürme Sistemi Diğer Otomatik Yangın Söndürme Sistemlerine Göre Tercih Sebepleri Arasında Yer Almaktadır. 3M , Gazlı Yangın Söndürücü Sistemler Ozona Hiçbir Zararı Bulunmayan, Çevreci Bir Gaz Olarak Ön Plana Çıkmaktadır. Ozonda Kısa Süre Kalması Etkin Yapısıdır.

Sistemin Çalışma Düzeneği Sistem Silindirleri, Söndürücü Gaz ,Gazlı Söndürme Boru Tesisat Hattı, Yangına Müdahale Eden Nozullar, ve Merkezi Yangın Algılama Sistemleri İle Entegre Bir Sistemdir. Yangın Esnasında Yangını Algılayan Algılama Sistemleri, Silindirler Üzerinde Yer Alan Solenoidi Aktif Konuma Getirerek, Silindir İçindeki Basınçlı  Gazını Konumlandırılan Tesisat Sistemi İle Hızlı Bir Şekilde Yangının Olduğu Alana Boşaltmaktadır.

Hızlı Müdahale Sistemi İnce Hesaplamalar Yapılarak, Tecrübeli Mühendislerimiz Tarafından Konumlandırılmaktadır. PAK MÜHENDİSLİK Ailesi Olarak Müşterilerimiz İçin En Profesyonel Yangın Söndürme Sistemlerini Geliştirerek, Sistemlerimizin Kurulumu ve Servis Ağımız İle Sizlere Sorunsuz Çözümler Sunmaktayız. Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Konusundaki Tecrübemizi Sizlerle Paylaşıyoruz.

GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ ETKİ ALANI

Elektrik ve Elektronik Cihazların Bulunduğu Alanlarda Her Hangi Bir Olumsuz Etki Yaratmaz. Gazlı Yangın Söndürme Sistemi Hızlı Müdahale Yapısı İle Cihazlarınıza Zarar Vermeden, Elektrik İletkenliği Olmadan Söndürme İşlemi Sağlamış Olur.

 

GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİ ÇÖZÜM ORTAKLIĞI

Gazlı Yangın Söndürme Sistemi, Uluslararası VdS, LPCB, GOST,FM, UL,  Standartlarına Sahiptir. Profesyonel Yangın Söndürme Sistemleri Üreticisi ve Kurulumunu Gerçekleştiren PAK MÜHENDLİSLİK Firmamız Avrupa Standartlarına Uygun Normlarda Üretim ve Montaj Ağına Sahiptir. Tecrübeli Mühendislerimiz İle Kurumsal Firmalar İçin Çözüm Ortaklığı Yapmaktayız.

Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Kurulumu Tecrübeli Personelimiz Tarafından Ar-Ge Çalışmaları Yapılarak Firmalara Projelendirilip Kurulmaktadır. Pak Mühendislik Personeli Tarafından Kurulan Sistemler Peryodik Bakım Yapılarak Düzenli Servis Ağı İle Kontrol Edilmektedir. Performans Testleri, Cihaz Analizleri Yapılan Ürünler Müşterilerimizin Uzun Yıllar Güvenli Bir Şekilde Kullanmaları İçindir. Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Senede 1-2 veya 4 defa Tecrübeli Personellerimiz Tarafından Kontrol Edilmektedir.

 

Gazlı Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları

 • Müze, Sergi Gibi Değerli Eşyaların Sergilendikleri Alanlarda
 • Değerli Evrakların Yer Aldığı Arşiv Odalarında
 • Kimya Sektöründe Malzeme ve Yangın Riski Olan Alanlarda
 • Tekstil Sektöründe Depo ve Üretim Hattı Alanlarında
 • Gsm Baz İstasyonları ve Elektronik Devre Odalarında
 • Server Sistemlerinin Kurulu Olduğu Sistem Odalarında
 • Baraj Türübünleri, Hes Yapılandırmalarında
 • Gemilerin Makine Dairelerinde
 • Kesintisiz güç Kaynağı ve Jeneratör Odalarında
 • Banka Para Taşıma Araçlarında, Atm ve Para Kasalarında
 • Askeri Malzeme Depoları
 • İlaç Depoları ve Tıbbı Cihaz Bulunan Depolarda
 • Kazan Daireleri ve Yakıt Odalarında
 • Yakıt ve Kimyasal Ürünlerin Depolandığı Alanlarda
 • Veri Merkezleri , Elektronik Uygulama Alanları
 •  

Gazlı Söndürme Sistemi Teknik Bilgi

Gazlı Söndürme Sistemi,Halon 1301 Gazının Kullanıma Kaldırılmasından Sonra Alternatif Gaz Olarak Sektörde Yerini Almıştır. Ticari Adı  Şeklinde Geçmektedir. UL, FM, Onaylıdır. ISO 9001 ve 9002 Belgelerine Sahiptir. Avrupa Standartlarına Göre Üretilmektedir. Pak Mühendislik Firmamız Tarafından Sıfırdan Sistem Kurulumu, Peryodik Bakım, Onarım ve Yerinde Servis Hizmetlerimiz İle Kurumsal Firmalara Çözümler Sunmaktayız.

Yerinde Servis ve Dolum İmkanı Sağlayan Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri, ISO14520 Standartlarına Göre Dizayn Edilmektedir. Gazlı Söndürme Sistemleri, Gazının Depolanması Sıvı Şeklindedir. Diğer Gazlara Göre Depolama Sorunu Daha Kolaydır. Gaz Eksilmesi ve Azalması Durumunda Diğer Sistemlerde Yeniden Dolum Yapılması Gerekmektedir. Gazlı Yangın Söndürme Sistemlerinde Kalan Miktar Üzerine Dolum Yapılabilmektedir.

Diğer Gazlı Yangın Söndürme Sistemlerimiz

Gazlı Yangın Söndürme Sistemi İnceleme

Gazlı Yangın Söndürme SistemleriFm200Fe25Argon Gibi Diğer Otomatik Yangın Söndürme Sistemlerine Göre Daha Etkili , Daha Güvenli Yangın Söndürme Gazları Arasında Yer Almaktadır. Ozon Yok Etme Oranı ”SIFIR” dır.  Kokusuz ve Renksiz Bir Yapıya Sahiptir. Çevre Dostu Bir Yapıya Sahiptir. Söndürme Kapasitesi Çok Yüksektir.  Tehlike Oluşturan A Sınıfı Yangınlarda Yüzde 3,4 Oranında Etkin Söndürme İşlemi Gerçekleştirmektedir.

Sıvı Olarak Depolanmaktadır, Silindir Tanklar İçinde Saklanmaktadır. 24-42 Bar Basınçlandırılır. Gazlı Sistemler Peryodik Bakım İle Uzun Yıllar Kullanılabilmektedir. Merkezi Sistemler ve Yangın Söndürme Sistemleri İle Entegre Çalışmaktadır. Düşük Kaynama Noktasına Sahiptir. Sıcak Alanlarda Kullanıma Uygundur. Kokusuz ve İletken Olmayan Yapısı İle Birçok Alanda Güvenle Kullanılabilmektedir. 10 Sn İçinde Boşalma Süresi Vardır. A,B,C Tipi Yangınlarda Kullanımı Uygundur. Sistem Lokal, Entegre , ve Merkezi Sistemler Olarak Farklı Seçenekler İle Kurulumu  Yapılabilmektedir. İnsanların Çalışma Alanları ve Yaşam Alanlarını Sürekli İdam Ettirdiği Alanlarda Güvenle Kullanılabilir. Temel Bileşenleri, Nozullar, Boru Hattı, Yangın Algılama Dedektörleri, Selenoid Vana Sistemi, Silindirler, Uyarı İkaz İşaretçileri İle Uyumlu Çalışmaktadır.

Firmamızdan Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi Alabilir, Fiyat Teklifi İsteyebilirsiniz. Tecrübeli Mühendislerimiz Sistemlerimiz Hakkında Sorularınızı Cevaplayacaktır.

Adres

N/A

Telefon Numarası

N/A

e-Posta Adresi

N/A

Website

N/A